Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie - Powiatowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2025

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Ignacego Krasickiego 17
42-500 Będzin

Powiatowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2025

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych jest jednym z podstawowych narzędzi realizacji lokalnej polityki społecznej. Politykę społeczną traktujemy jako zespół długofalowych działań na rzecz rozwiązywania problemów społecznych oraz zaspakajania potrzeb mieszkańców Powiatu.

Instytucją polityki społecznej, której zadaniem jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości jest pomoc społeczna. Pomoc społeczną organizują organy administracji rządowej i samorządowej współpracując na zasadzie partnerstwa z organizacjami społecznymi i pozarządowymi, Kościołem Katolickim, innymi kościołami, związkami wyznaniowymi oraz osobami prawnymi i fizycznymi.

Powiatowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Będzińskiego na lata 2021 2025 jest długotrwałym programem działań, który ma służyć rozwiązywaniu problemów społecznych oraz określaniu kierunków działań na rzecz poprawy sytuacji mieszkańców Powiatu.

Banery/Logo